Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Wszystkim, którzy zaangażowali się, ofiarowali swój czas i siły w przygotowanie kościoła i Liturgii Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, składamy serdeczne podziękowanie i „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wykonanie Ciemnicy i Grobu, za przyniesione kwiaty. Dziękujemy Ojcom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży, scholom i chórowi, Panu Piotrowi, Wspólnotom przygotowującym Liturgię, Panom pełniącym wartę przy Grobie i wszystkim niewymienionym, którzy w cichości włączyli się uświetnienie minionych dni. Szczególne podziękowania kierujemy też do wszystkich, którzy wsparli nasz Caritas poprzez dary i ofiary, dzięki Waszej pomocy mogliśmy wspomóc ponad 70 rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za wszelką okazaną życzliwość jeszcze raz składamy z serca płynące podziękowanie.

2. Jutro II-gi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

  • Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i nasz Jezuicki Wydział Teologiczny BOBOLANUM.
  • O godz. 14.oo zostanie odprawiona Msza Św., podczas której zostanie udzielony Sakrament Chrztu świętego dzieciom z naszej parafii.

3. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia usłyszymy słowa dzisiejszej liturgii: „uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przygotujmy się do jej przeżycia przez uczestnictwo w nowennie do Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro o godz. 18.oo a od wtorku do soboty o godz.17.3o. Już dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.oo.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

We wtorek, 10 kwietnia br., będziemy obchodzić 2. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Tego dnia zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej, o godz. 18.00. Po liturgii będzie miała miejsce procesja modlitewna do kaplic upamiętniających ofiary II wojny światowej. Do wspólnotowego przeżycia tej modlitwy Bazylika Archikatedralna zaprasza wszystkich, a szczególnie środowiska i organizacje patriotyczne, kombatantów, sybiraków, służby mundurowe, stowarzyszenia i wspólnoty.

 

W najbliższą sobotę, 14 kwietnia br., w Bazylice Archikatedralnej odbędą się święcenia kapłańskie. Liturgia – pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity – rozpocznie się o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji nowych kapłanów”.