Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Niewiele potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na glos Boga. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego.
 2. Spotkania dzieci l-komunijnych odbywają się we wszystkie poniedziałki o godz. 17.oo w dolnym kościele.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i  pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 16.oo do 19.oo oraz podczas wszystkich Mszy Św. W czwartek w naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości i lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. W piątek dodatkowa Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo. W sobotę o godz. 8.00 Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.oo oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo, a o 19.3o dla studentów Droga Krzyżowa. W niedziele o godz. 18.oo będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa, także dzieci i młodzież.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca  – Adorację  Najświętszego  Sakramentu rozpoczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa razem z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz.18.oo.  Spotkanie Apostolstwa  Modlitwy połączone z wymianą tajemnic różańcowych odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo
 6. W tym tygodniu chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w naszym parafialnym chórze na pierwsze spotkanie w świetlicy parafialnej po Mszy Św. wieczornej w czwartek, 1 marca.
 7. Na czas Wielkiego Postu proponujemy przeżycie Rekolekcji Ignacjańskich wżyciu codziennym, które wprowadzają w metodę medytacji otwierają na przeżycie osobistego spotkania z Bogiem. W naszej parafii odbędą się dwie serie takich rekolekcji. Pierwsza, skierowana ogólnie do osób dorosłych, rozpocznie się w niedzielę, 4 marca o godz. 17.oo spotkaniem w Dużej Sali pod domem zakonnym i koordynuje te rekolekcje o. Kazimierz Wójt Sl. Druga seria, na którą zapraszamy studentów i pracowników akademickich, rozpocznie się we wtorek, 6 marca o godz. 19.oo także w Dużej Sali pod domem zakonnym i tutaj organizatorem jest o. Zbyszek Leczkowski Sl. Więcej informacji także na plakatach i w internecie.
 8. Od poniedziałku 5 marca   o godz. 19.oo rozpoczniemy kolejny cykl 10-ciu katechez przedmałżeńskich. W tym samym czasie planujemy też przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania.
 9. Miłośników gry w ping-ponga, niezależnie od wieku, zapraszamy jutro (poniedziałek) na godz.18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym kościele.
 10. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej
 11. W związku z Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 marca br. o godz. 18.oo, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Będzie to Msza Święta w intencji młodzieży i studentów, a także tych, którzy jako żołnierze wyklęci walczyli o wolną i niepodległą Polskę, aby stali się dla młodych ludzi przykładem żywej pamięci i naśladowania.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W związku z Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 marca br. o godz. 18.oo, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Będzie to Msza Święta w intencji młodzieży i studentów, a także tych, którzy jako żołnierze wyklęci walczyli o wolną i niepodległą Polskę, aby stali się dla młodych ludzi przykładem żywej pamięci i naśladowania.