VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie

1.  Dzisiaj  (20 maja) Msza Św. dla kandydatów do Bierz mowania i ich rodzin o godz. 16.oo w dolnym kościele. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz  w sobotę 26 maja o godz. 16.30. Młodzież przygotowuje się nowenną codziennie o godz. 19.oo. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tej młodzieży

2.  W ramach parafialnych uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli zapraszamy na przedstawienie pt.:  „Św. Andrzej Bobola  –  Będę jej głównym patronem”, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18,00 w dolnym kościele. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Zapraszamy.

3.  Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym była możliwa tak piękna uroczystość pierwszokomunijna, którą przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy o  .Krzysztofowi i katechetkom  pani  Irenie i Annie,  panu Pawłowi za przygotowanie dzieci,  rodzicom i katechetkom za dekoracje kościoła, scholom parafialnym, organiście, panom z asysty i ministrantom za ubogacenie liturgii. Serdeczne Bóg Zapłać.

4.  Z okazji uroczystości odpustowych patrona naszej parafii  –  św. Andrzeja Boboli, w dniu wczorajszym mieliśmy w „ogrodach jezuickich“ festyn parafialny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom fantów i nagród i tym, którzy włączyli się w organizację festynu, zwłaszcza katechetom, młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i młodzieżowej grupie Magis, Apostolstwu Modlitwy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli, wzięli udział i owocnie wykorzystali minione dni, za otwarte serca składamy wielkie i serdeczne „Bóg Zapłać“

5.  Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego modlimy się w czasie nabożeństwa Majowego po Mszach Św. wieczornych, ok godz. 18.3o,

6.  Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 18.oo, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) po Mszy Św. wieczornej ok godz. 18.3o. Dzieci i młodzież  zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 17.oo. W sobotę nabożeństwo o godz. 20.30.

7.  Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. w poniedziałek (21 maja) o godz. 17.oo (nab. Majowe i spotkanie w górnym kościele). Spotkanie dla rodziców we wtorek (22.05) o 17.30 w dolnym kosciele. 

8.  Duszpasterstwo Akademickie i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają wszystkich parafian na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Modlitewne czuwanie rozpoczniemy w sobotę, 26 maja o godz. 21.00 w dolnym kościele. Będziemy przyzywać Ducha Świętego,  otwierać się na Jego obecność i na dar modlitwy wstawienniczej. Natomiast o godz. 24.00 przeżyjemy wspólnie Eucharystię

9.  W tym tygodniu odbędzie się w naszej parafii wizytacja biskupia. Punktem centralnym będzie Uroczysta Msza św. w intencji parafii, której będzie przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz w przyszła niedzielę (27.05) o godz. 12.30.

10.  Studenci zaangażowani w wolontariat przy naszym duszpasterstwie akademickim proponują bezpłatną pomoc w nauce dla dzieci ze szkoły podstawowej. Rodzice zainteresowani taką możliwością proszeni są o zgłaszanie dzieci w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u duszpasterza akademickiego.

11.  Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów i tegorocznych maturzystów do udziału w Jezuickich Dniach Młodzieży w Świętej Lipce na Mazurach w dniach 14-22 lipca. Jest to spotkanie ok. 300 młodych ludzi z różnych miast w Polsce. Korzystamy z piękna przyrody

i bogatego programu. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w kościele i na stronie internetowej naszego DA.

12.  Spotkania  chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki o godz. 18.oo, nowe osoby są mile widziane.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

„W sobotę, 26 maja br., odbędzie się Piesza Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych oraz ich Rodzin i Wolontariuszy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymi spotykają się o godz. 10.oo w Kościele pw. św. Stanisława BM na osiedlu Bukowym, skąd wyruszy pielgrzymka. Jej zwieńczenie stanowić będzie Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, która rozpocznie się około godz. 14.oo. 

Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych do udziału w obchodach Archidiecezjalnych Dni Jedności Wspólnot, które będą miały następujący przebieg: –  w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w niedzielę 27 maja br., w godz. 12.oo-16.oo, przy figurze bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, odbędzie się spotkanie modlitewno- ewangelizacyjne połączone z prezentacją wspólnot oraz koncert zespołu Symfoneo; –  w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w poniedziałek 28 maja, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych, rozpoczęte uroczystą Eucharystią o godz. 18.oo i zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.oo”.