VII Niedziela Zwykła

 1.  Dzisiaj o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. ini­cjacyjna i spotkanie dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.
 2. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się we wszystkie poniedziałki o godz. 17.oo w dolnym kościele.
 3. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 6.30, 7.oo, 8.oo i 9.oo oraz po południu o godz. 16.oo, 17.oo, 18.oo i 19.oo.
 4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nie tylko studentów na spotkanie z misjonarzem z Kirgizji o. Remigiuszem Kalskim SJ, który pracował wcześniej w naszej parafii. Spotkanie to odbędzie się 22 lutego czyli w Środę Popielcową o godz. 20.oo w Sali o. Wasilewskiego. O. Remigiusz opowie nam o Kirgizji i swoim doświadczeniu pracy w tym kraju.
 6. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.oo i 18.oo oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo z Chrystusem i Jego bolejącą Matką będziemy przemierzali Drogę Krzyżową. A w niedziele o godz. 18.oo będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!
 7. Już niedługo rozpoczniemy nasze wspólnotowe przygotowanie do Triduum Paschalnego. Chcielibyśmy przygotować się do jak najlepszego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby włączyć się w te przygotowania. Zapraszamy byłych ministrantów-seniorów, oraz chętnych bez granicy wieku aby włączyli się w upiększenie naszej liturgii parafialnej. Chcielibyśmy też zadbać o stronę muzyczną tych uroczystości, po­przez utworzenie parafialnego chóru. Prosimy o kontakt z o. Proboszczem osoby zainteresowaniem uczestnictwa w chórze oraz tych, którzy mogliby taki chór poprowadzić.
 8. Na czas Wielkiego Postu proponujemy przeżycie Rekolekcji Ignacjańskich w życiu codziennym, które wprowadzają w metodę medytacji i otwierają na przeżycie osobistego spotkania z Bogiem. W naszej parafii odbędą się dwie serie takich rekolekcji. Pierwsza, skierowana ogólnie do osób dorosłych, rozpocznie się w niedzielę, 3 marca o godz. 17.oo spotkaniem w Dużej Sali pod domem zakonnym i koordynuje te rekolekcje o. Kazimierz Wójt SI. A druga seria, na którą zapraszamy studentów i pracowników akademickich, rozpocznie się we wtorek, 6 marca o godz. 19.oo także w Dużej Sali pod domem zakonnym i tutaj organizatorem jest o. Zbyszek Leczkowski SI. Więcej informacji także na plakatach i w internecie.
 9. Od poniedziałku 5 marca  o godz. 19.oo rozpoczniemy kolejny cykl 10-ciu kate­chez przedmałżeń­skich. W tym samym czasie planujemy też przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania.
 10. Studenci zaangażowani w wolontariat przy na­szym duszpasterstwie akademickim proponują bezpłatną pomoc w nauce dla dzieci ze szkoły podstawowej. Rodzice zainteresowani taką moż­liwością proszeni są o zgłaszanie dzieci w zakry­stii, kan­celarii parafialnej lub bezpośrednio u duszpasterza akademickiego.
 11. Miłośników gry w ping-ponga, niezależnie od wieku, zapraszamy jutro (poniedzia­łek) na godz. 18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym kościele (zapraszamy ze sprzętem sportowym).
 12. Szkoła Podstawowa nr 47 im Kornela Makuszyńskiego (ul. Jagiellońska 59) zaprasza rodziców z dziećmi w sobotę 25 lutego 2012 roku na dni otwarte szkoły.
 13.