XIV Niedziela Zwykła

  1.  Chrystus z żalem dziś mówił: „Tylko w swojej ojczyźnie (…) może prorok być tak lekceważony”. Niestety, tak często bywa. Słuchamy wszystkich z wyjątkiem tych, których znamy. Przyjmujemy za prawdę rzeczy, które przychodzą z daleka. Dobrze znana, najoczywistsza prawda jakże rzadko do nas dociera. Niech dzisiejsza Ewangelia da nam wiele do myślenia o tych, którzy blisko nas naprawdę nas kochają.
  2. Dzisiaj o godz. 12.3o ks. Marek  Rosłoń SI odprawi Mszę prymicyjną z błogosławieństwem. Dziękujemy wszystkim obecnym na wczorajszej Mszy św. Prymicyjnej ks. Adama Matrasa SI oraz za udział w spotkaniu po Mszy Św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace przy naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary i pomoc.
  4. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele będą odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  5. W przyszła niedzielę 15 lipca o godz. 19.oo rozpocznie się w naszej świątyni kolejna 24 godz. adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Zapraszamy.
  6. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.
  7. Informujemy, że w lipcu i sierpniu poradnictwo psychologiczne jest nieczynne. Zapraszamy ponownie do korzystania z tej możliwości od pierwszego czwartku września.
  8. Rada Osiedla Turzyn Organizuje wyjazd do Ogrodu Dendrologicznego w miejscowości Glinne w dniu 14 lipca 2012 r. Poza zwiedzaniem ogrodu planujemy wspólne grillowanie Koszt uczestnictwa 15 PLN od osoby. Zapisy 10 -12 lipca w godz. 18.oo-20.oo (wtorek, środa, czwartek) w siedzibie Rady przy ul. Pocztowej 17 – ilość miejsc ograniczona. ZAPRASZAMY.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych na przełomie lipca i sierpnia wyruszy z terenu naszej archidiecezji 28. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, w ramach obchodów 40-lecia diecezji, trasa pielgrzymki została częściowo zmieniona i będzie przebiegać m.in. przez Police i centrum Szczecina. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki będzie miała miejsce 29 lipca o godzinie 7.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Po raz pierwszy zachęcamy do wybrania nawet jednego dnia swojego pielgrzymowania i wyruszenia na pątniczy szlak. Istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wędrować.

Pełna informacja o pielgrzymce oraz zapisach znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej www.szczecinska.pl ”.