XIX Niedziela Zwykła

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny US, KUL i nasz Jezuicki Wydział Teologiczny Bobolanum. Za złożone ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z oddziałem parafialnym organizuje akcję pod hasłem: Tornister Pełen Uśmiechu – (podstawowa szkolna wyprawka ucznia). Chcemy wraz z Ludźmi Wielkiego Serca pomóc dzieciom z rodzin ubogich i ich rodzicom rozpocząć dobrze nowy rok szkolny. Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzebnymi pomocami szkolnymi. W zakrystii chętni mogą otrzymać listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić jeden tornister dla potrzebującego dziecka. Zapraszamy.
  3. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte jak w każdą niedzielę tylko w Górnym kościele.
  4. Także w środę o godz. 19.oo rozpocznie się w naszej świątyni kolejna 24 godz. adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji.
  5. W czwartek 16 sierpnia zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.oo za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona.
  6. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele są odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  7. Przeżywamy sierpień – miesiąc maryjnych świąt i pielgrzymowania do jej sanktuariów oraz pamięci o ważnych wydarzeniach naszej historii. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w celu uproszenia daru trzeźwości w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszej świątyni.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Liderzy ruchów obrony życia ludzkiego z całej Europy podjęli inicjatywę zorganizowania peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w intencji obrony życia ludzkiego i jego godności pod hasłem „Od Oceanu do Oceanu – przez świat w obronie życia człowieka”. W dniach 15 i 16 sierpnia br. kopia Cudownego Obrazu będzie w Szczecinie: o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym, o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej a od godz. 21.00 do 6.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w modlitwie za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji obrony wartości życia ludzkiego. Szczegółowy program peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej Archidiecezji zamieszczony jest w gablotach parafialnych. 

Zapraszamy do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się od 23 do 25 sierpnia br. Pielgrzymka rozpocznie się 23 sierpnia br. Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po Mszy Świętej.