XVI Niedziela Zwykła

                                         

1.       Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

2.       Przy wejściu do kościoła są do nabycia płyty CD z peregrynacji ikony kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”  w intencji obrony życia człowieka. Peregrynacja będzie miała miejsce także  w Szczecinie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Płyty wraz z dołączonymi przypinkami stópek nienarodzonego dziecka można nabyć w cenie 15 zł. Płyty te są cegiełkami na pokrycie kosztów paliwa na 20 tyś. km peregrynacji.

3.       W środę, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

4.       W środę czcimy też świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie po Mszy Św. o godz. 18.oo. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

5.       W środę imieniny będzie obchodził o. Krzysztof Haptaś SI, zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół ojca Krzysztofa na wspólną Mszę Św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.oo.

6.       W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

7.       W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież z naszej parafii przebywającej na Rekolekcjach MAGIS-owych i JDM. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

8.       Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele są odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.