XVIII Niedziela Zwyczajna

  1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagra­dzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.oo. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy połączone z wymianą tajemnic różańcowych od­będzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
  2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.
  3. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Odziałem parafialnym organizuje akcję pod hasłem: Tornister Pełen Uśmiechu – (podstawowa szkolna wyprawka ucznia). Chcemy wraz z Ludźmi Wielkiego Serca pomóc dzieciom z rodzin ubogich i ich rodzicom rozpocząć dobrze nowy rok szkolny. Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzebnymi pomocami szkolnymi. W zakrystii chętni mogą otrzymać listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić jeden tornister dla potrzebującego dziecka. Zapraszamy.
  4. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele są odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  5. Przeżywamy sierpień – miesiąc maryjnych świąt i pielgrzymowania do jej sanktuariów i pamięci o ważnych wydarzeniach naszej historii. Zachęcamy do podjęcia w tym miesiącu dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w celu uproszenia daru trzeźwości w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona Wydział Teologiczny US, KUL i nasz Jezuicki Wydział Teologiczny Bobolanum.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

28 stycznia rozpoczęła się peregrynacja – wędrówka kopii Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji obrony życia ludzkiego i jego godności, nawiązująca do dawnych tradycji prawosławnych procesyjnego przenoszenia ikony wzdłuż linii frontu walki. Obraz Matki Bożej wędruje od wschodniej granicy Rosji nad Oceanem Spokojnym przez Rosję, Kazachstan, kraje europejskie do Fatimy i miejscowości nad Atlantykiem w Portugalii. Na wiosnę przyszłego roku obraz będzie kontynuował wędrówkę w obronie życia ludzkiego i jego godności na kontynencie amerykańskim.

W Szczecinie ikonę Matki Bożej Częstochowskiej będziemy gościć 15. sierpnia, czyli w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. 

 

Z okazji 25. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej przez bł. Jana Pawła II, jest organizowana pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Fatimy, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W tym roku, w którym obchodzimy 40. Rocznicę utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i 20. rocznicę powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej możemy pielgrzymować jako wspólnota diecezjalna, aby podziękować Bogu również za dar Bł. Jana Pawła II i jego wizytę na szczecińskiej ziemi. Szczegółowy plan pielgrzymki i inne ważne informacje znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

Program peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Od Oceanu do Oceanu” – przez świat w obronie życia człowieka

w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

15 – 16 sierpnia 2012 r.

ok. godz. 16.00           Przywitanie Ikony w granicach Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej (Węgorzyno), w obecności Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, zgromadzonych kapłanów i wiernych świeckich.

 godz. 18.00                 Przyjazd Ikony do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i powierzeniem ochrony cywilizacji życia w ręce Najświętszej Maryi Panny.

 Po Mszy Świętej Ikona w asyście motocyklistów z Rajdu Katyńskiego i w kawalkadzie innych ozdobionych pojazdów wyrusza w stronę centrum Szczecina.

 godz. 19.30 – 20.00   Bazylika Archikatedralna

 godz. 20.15 – 20.45   Kościół Prawosławny pw. św. Mikołaja: Akatyst

 godz. 21.00                 Bazylika św. Jana Chrzciciela: przywitanie Ikony, Apel Jasnogórski, a następnie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, powierzeniem ochrony cywilizacji życia w ręce Najświętszej Maryi Panny oraz błogosławieństwem misjonarzy.

 Po Mszy Świętej czuwanie przed Ikoną, prowadzone przez wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

 godz. 24.00                Msza Święta sprawowana przez kapłanów miasta Szczecina

 godz. 1.30 – 5.30        Czuwanie wspólnot, różaniec w intencji obrony życia człowieka.
Przez całą noc możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

 godz. 5.30                  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

 godz. 6.00                  Msza Św., pożegnanie wizerunku Matki Bożej i odjazd Ikony do Myśliborza

 godz. 8.30                  Msza św. w Kolegiacie Myśliborskiej

 godz. 10.00                 Pożegnanie Matki Bożej peregrynującej w Ikonie Jasnogórskiej oraz poświęcenie krzyża w Ściechowie