XX Niedziela zwykła

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na przeznaczona na prace remontowe przy naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z oddziałem parafialnym organizuje akcję pod hasłem: Tornister Pełen Uśmiechu – (podstawowa szkolna wyprawka ucznia). Chcemy wraz z Ludźmi Wielkiego Serca pomóc dzieciom z rodzin ubogich i ich rodzicom rozpocząć dobrze nowy rok szkolny. Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzebnymi pomocami szkolnymi. W zakrystii chętni mogą otrzymać listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić jeden tornister dla potrzebującego dziecka. Zapraszamy.
  3. Przez całe wakacje, Msze Św. w niedziele są odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  4. Przeżywamy sierpień – miesiąc maryjnych świąt i pielgrzymowania do jej sanktuariów oraz pamięci o ważnych wydarzeniach naszej historii. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w celu uproszenia daru trzeźwości w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  5. Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Zapraszamy do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się od 23 do 25 sierpnia br. Pielgrzymka rozpocznie się 23 sierpnia br. Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po Mszy Świętej.