XXI Niedziela Zwykła

 

  1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na prace przy naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać.

  2. Od niedzieli, 2 września, wraca normalny porządek Mszy Św. w dolnym i górnym kościele:

    1. W dni powszednie o godz. 6.3o, 7.oo, 8.oo i 18.oo (w górnym kościele).

    2. W niedziele, w górnym kościele: o godz.  7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo (dla uczniów szkół podstawowych od kl. 2. do 6. włącznie), 12.3o (suma), 17.oo i 19.oo (akademicka).

    3. W niedziele, w dolnym kościele: o godz. 10.oo (dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania), o 11.15 (dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych) i o 12.3o (dla małych dzieci, przedszkolaków i dzieci do kl. I włącznie).

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 30 sierpnia br., będziemy obchodzić XXXII rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00. Po południu zapraszamy wszystkich wiernych do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ludzi Pracy. Szczegółowy program uroczystości na tablicy ogłoszeń.

 

Informujemy, że Fundacja „Między Wierszami” organizuje bezpłatną akcję wymiany podręczników szkolnych oraz innych książek pod hasłem „Podziel się książką”. Odbędzie się ona w niedzielę, 2 września br., w godz. od 11.00 do 16.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

 

W wyniku gwałtownych burz i huraganów, które przeszły nad Szczecinem i całym naszym regionem, wiele osób ucierpiało ponosząc ogromne straty materialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy natychmiast pośpieszyli poszkodowanym z pomocą, a szczególnie Straży Pożarnej i tym, którzy okazali niezwykle skuteczną pomoc sąsiedzką. Jednocześnie uprzejmie prosimy wszystkich zajmujących się likwidacją szkód oraz firmy ubezpieczeniowe o przychylne i pełne życzliwości wsparcie dla osób pokrzywdzonych przez nawałnicę. Jednocześnie informujemy, że w niedzielę, 2 września br. we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka pieniężna, na pomoc poszkodowanym przez żywioły w naszej archidiecezji.