XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apo­stolstwa Modlitwy o godz. 18.oo, a spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych, odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.

 2. Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, Caritas w kruchcie kościoła zbiera ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez tegoroczne żywioły w naszej archidiecezji.

 3. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. W przyszła niedzielę podczas Mszy Św. o 11.oo w górnym i 12.3o w dolnym kościele poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieci. Szczególnie zapraszamy tych, którzy w tym roku rozpoczną po raz pierwszy naukę szkolną. Jutro (w poniedziałek) spotkanie katechetów rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.oo, w kaplicy domowej. W piątek (7.9) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpa­sterskiej Rady Parafialnej.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adoru­jemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie oraz pierwszy pią­tek – dzień pamięci o nieodwzajemnionej Miłości NSPJ i szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.oo do 19.oo oraz podczas wszyst­kich Mszy Św. W piątek dodatkowa Msza Św. dla dzieci i mło­dzieży o godz. 17.oopodczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi.

 5. Od dzisiejszej niedzieli, wraca normalny porządek Mszy Św.:

  1. W dni powszednie o godz. 6.3o, 7.oo, 8.oo i 18.oo w górnym kościele.

  2. W niedziele, w górnym kościele: o godz.  7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo (dla uczniów szkół podstawowych od kl. 2. do 6. włącznie), 12.3o (suma), 17.oo i 19.oo (akademicka).

  3. W niedziele, w dolnym kościele: o godz. 10.oo (dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania), o 11.15 (dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych) i o 12.3o (dla małych dzieci, przedszkolaków i dzieci do kl. I włącznie).

 6. W najbliższy czwartek, 6 września wznawiamy po przerwie wakacyjnej „Poradnictwo Psychologiczne”. Psycholog, Pani Irena Urbańczyk, zaprasza osoby zainteresowane w każdy czwartek w godz. 18-20. Spotkania odbywają się w pomieszczeniach kancelarii parafialnej w naszym Domu Zakonnym

 7. W piątek podczas Mszy św. o godz. 17.oo rozpoczniemy też nowy rok pracy LSO. Zapraszamy wszystkich ministrantów, scholanki oraz ich rodziny na Mszę Św. oraz na spotkanie w „ogrodach jezuickich” po Mszy Św.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informujemy, że w dniach od 16 do 18 września br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus Żyje!”, które poprowadzi o. Remigiusz Recław SJ i Zespół Ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi. Rekolekcje te są adresowane do wszystkich, a szczególnie do młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania oraz do osób, które chciałyby poznać bliżej Odnowę w Duchu Świętym.

 

W najbliższy poniedziałek, tj. 3. września br., odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2012/2013. Szczecińskie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego z udziałem władz oświatowych oraz delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi rozpoczną się Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 8.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Do udziału we Mszy św. serdecznie zapraszamy rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz dzieci i młodzież ze szczecińskich wspólnot parafialnych oraz placówek oświatowych

 

Informujemy, że Fundacja „Między Wierszami” organizuje bezpłatną akcję wymiany podręczników szkolnych oraz innych książek pod hasłem „Podziel się książką”. Odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 2 września br., w godz. od 11.00 do 16.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.