XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Bardzo dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na pomoc poszkodowanym przez tegoroczne żywioły. Przekazaliśmy do Caritasu Archidiecezji 1790 zł.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj podczas Mszy Św. o 11.oo w górnym i 12.3o w dolnym kościele poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieci. Szczególnie zapraszamy tych, którzy w tym roku rozpoczną po raz pierwszy naukę szkolną.
 4. Uczestników comiesięcznej adoracji i modlitwy Jerycha Różańcowego w naszej parafii, oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w tę modlitwę, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 12 września po wieczornej Mszy św. w świetlicy „Pod Aniołem”. Bardzo prosimy o obecność.
 5. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach.
 6. W sobotę po święcie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Uczcijmy to święto naszej Matki uczestnictwem we Mszy Świętej.
 7. Także w sobotę (15 września) o godz. 19.oo rozpocznie się w naszej świątyni kolejna 24-godzinna adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji.
 8. W przyszłą niedzielę 16 września zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 17.oo za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona.
 9. W tygodniu od 16 do 22 września będziemy obchodzili po raz drugi Tydzień Wychowania pod hasłem „Kościół domem życia, wiary i miłości”. Centralnym punktem tego tygodnia w naszej parafii będzie uroczyste rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego 22 września. W dniu tym zapraszamy, jak rok temu, wszystkich parafian a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej (z klas I i II szkoły podstawowej), dzieci rocznicowe wraz z rodzicami, a także młodzież przygotowującą się do  przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 16.oo. Po Mszy Św. krótkie spotkanie z rodzicami, a w „ogrodach jezuickich” czas poświęcony lepszemu poznaniu się oraz zaprezentowaniu grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Nie zabraknie czegoś dla ducha i ciała. Zapraszamy już dziś i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu.
 10. Wspólnota Ministrantów zaprasza wszystkie dzieci, które przyjęły już pierwszą komunię świętą i chciałyby należeć do wspólnoty na spotkania dla kandydatów w każdą środę o godz. 17.oo w dolnym kościele. Zapraszamy też młodzież.
 11. Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.oo. Zapraszamy też osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru.
 12. Po wakacyjnej przerwie wznowiło działalność „Poradnictwo Psychologiczne”. Psycholog, Pani Irena Urbańczyk, zaprasza osoby zainteresowane w każdy czwartek w godz. 18-20. Spotkania odbywają się w pomieszczeniach kancelarii parafialnej w Domu Zakonnym.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informujemy, że w dniach od 16 do 18 września br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus Żyje!”, które poprowadzi o. Remigiusz Recław SJ i Zespół Ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi. Rekolekcje te są adresowane do wszystkich, a szczególnie do młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania oraz do osób, które chciałyby poznać bliżej Odnowę w Duchu Świętym.

 

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza członków, przyjaciół i wszystkich zainteresowanych Dziełem Pomocy Duszom Czyśćcowym na Diecezjalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę, 22 września br., w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie od godz. 9.oo.

 

Informujemy, że uroczyste wprowadzenie Relikwii Krwi Błogosławionego Jana Pawła II do kościoła pw. św. Antoniego przy ul. Szczecińskiej 14 w Szczecinie, odbędzie się w niedzielę 16 września br. o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.