XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.
  2. Dzisiaj o godz. 17.oo zostanie odprawiona Msza Św. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona. Spotkanie członków SKKAB odbędzie się w czwartek (20.09) po Mszy Św. wieczornej w świetlicy.
  3. Także dzisiaj do godz. 19.oo trwa w naszej świątyni kolejna 24 godzinna adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji.
  4. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania pod hasłem „Kościół domem życia, wiary i miłości”. W naszej parafii centralnym punktem tego tygodnia będzie uroczyste rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego 22 września. W dniu tym zapraszamy jak rok temu wszystkich parafian a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej (z klas I i II szkoły podstawowej), dzieci rocznicowe i przygotowujących się do  przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.oo. Po Mszy Św. krótkie spotkanie z rodzicami oraz w „ogrodach jezuickich” czas poświęcony lepszemu poznaniu się oraz zaprezentowaniu grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Nie zabraknie czegoś dla ducha i ciała. Zapraszamy już dziś i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu.
  5. 22 i 23 września br. odbędzie się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem „Cała Polska odnawia Śluby Małżeńskie”. W duchowej jedności z uczestnikami Pielgrzymki w przyszłą niedzielę, 23 września, podczas wszystkich Mszy Św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  6. Wspólnota Ministrantów zaprasza wszystkie dzieci, które przyjęły już pierwszą komunię świętą i chciałyby należeć do wspólnoty na spotkania dla kandydatów w każdą środę o godz. 17.oo w dolnym kościele. Zapraszamy też młodzież.
  7. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki o godz. 19.oo. Zapraszamy też osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru
  8. W czwartki,  w kancelarii parafialnej w Domu Zakonnym., w godz. od 18 do 20 funkcjonuje punkt „Poradnictwa psychologicznego”. Zapraszamy, spotkania są nieodpłatne.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informujemy, że w dniach od 16 do 18 września br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus Żyje!”, które poprowadzi o. Remigiusz Recław SJ i Zespół Ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi. Rekolekcje te są adresowane do wszystkich, a szczególnie do młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania oraz do osób, które chciałyby poznać bliżej Odnowę w Duchu Świętym. Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny „Mocnych w Duchu” na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie dzisiaj o godz. 15.3o.

 

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza członków, przyjaciół i wszystkich zainteresowanych Dziełem Pomocy Duszom Czyśćcowym na Diecezjalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę, 22 września br., w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie od godz. 9.oo.