II Niedziela Adwentu

 1. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożony jest kosz, przeznaczony na żywność dla ubogich naszej parafii.
 2. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele. W cza­sie Mszy św. Poświęcone zostaną medaliki NMP, w które rodzice zaopatrują się we własnym zakresie. Po Mszy św. spotkanie rodziców.
 3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które w naszym ko­ściele są codziennie o godz. 6.15, a dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach – w miarę możliwości – ca­łymi rodzinami. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, Który ma przyjść. W sobotę zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a po nich na śniadanie
  w salkach pod Domem Zakonnym.
 4. Dzisiaj imieniny obchodzi O. Wiesław Skałecki SJ. Zapraszamy parafian i przyjaciół O. Wiesława do wspólnej modlitwy w jego intencji, jutro w czasie Mszy św., o godz. 18.00.
 5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy Św. środowej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy), w czwartek, o godz. 19.00 w dolnym kościele. Po adoracji w salce duszpasterstwa dzielenie się słowem.
 6. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do skarbony, znajdującej się w środku kościoła w ramach zbiórki, która jest prowadzona w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 7. Dzisiaj w przedsionku kościoła odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup specjalistycznego łózka do Hospicjum św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Prace wykonali wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej. Zachęcamy  do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
 8. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione w przyszłą niedzielę, 16 grudnia, o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali. O. Wasilewskiego.
 9. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie od godz. 8.30 do 13.30 w kaplicy domowej (wejście z zakrystii), a od godz. 13.30. do 16.30 w górnym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 19 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: „Korzenie w ziemi i serca w niebie” poprowadzi O. Andrzej Batorski SJ. W niedzielę na­uki głoszone będą w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 18 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.