III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj obchodzimy trzecią niedzielę Adwentu, zwaną „Gaudete” – „Radujcie się”, od pierwszych słów „Antyfony na wejście” Mszy Świętej. Rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 19 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: „Korzenie w ziemi serca w niebie” poprowadzi O. Andrzej Batorski SJ. Na­uki głoszone są w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 18 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy. Zachęcamy do spowiedzi w czasie Mszy św. Rekolekcyjnych. Dodatkowo będziemy spowiadać w najbliższy piątek i sobotę od godz. 17.00 do godz. 19.00.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie od godz. 8.30 do 13.30 w kaplicy domowej (wejście z zakrystii), a od godz. 13.30. do 16.30 w górnym kościele.
  1. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożony jest kosz, przeznaczony na żywność dla ubogich naszej parafii. Można na ten cel złożyć ofiarę pieniężną.
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które w naszym ko­ściele są codziennie o godz. 6.15, a dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. W sobotę zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a po nich na śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.
  3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o godz. 6.15, z oprawą muzyczną scholii akademickiej Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy Św. środowej o godz. 19.00. W czwartek zapraszamy na spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa do Sali O. Wasilewskiego o godz. 18.30. Mile widziani będą nasi przyjaciele i sympatycy. W ten czwartek nie ma adoracji.
  4. Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia, czyli w dniach 28, 29 i 30 grudnia. Po Nowym Roku będziemy kolędę kontynuować od środy, 2 stycznia.
  5. Informujemy, że od 1 stycznia 2019 r., po konsultacjach z parafianami i wspólnotą Jezuitów, zostają zmienione godziny Mszy św. w dolnym kościele. Msza św. dla młodzieży będzie odprawiana o godz. 10.00, a Msza św. dla przedszkolaków o godz. 11.30.
  6. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata. Bilety w różnych strefach, dostępne w cenie 50, 60 i 80 zł., są do nabycia w Kurii Metropolitalnej. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup cegiełki (o wartości 20 zł lub 50 zł) w przedsionku naszego kościoła.