IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której odśpiewamy „Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Dzisiaj w całej Ojczyźnie obchodzimy XI Święto Dziękczynienia za wyprowadzenia nas z niewoli do wolności. Ofiarę na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie można składać do skarbony, znajdującej się na środku kościoła,
 3. Trwa „Oktawa Bożego Ciała”. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy św. wieczornej (połączone z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenia płatków kwiatów. Dzieci zapraszamy do udziału w procesjach i sypaniu kwiatków.
 4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w czwartek, 7 czerwca, na adorację Najświętszego Sakramentu („3 kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach DA dzielenie się Słowem. Duszpasterstwo organizuje wakacyjne rekolekcje wyjazdowe „Moje Westerplatte”, w dniach 23-28 lipca,
  w Trójmieście. Zapisy u duszpasterza. Szczegóły wkrótce na facebooku (czyt: fejsbuku) Duszpasterstwa.
 5. W I czwartek miesiąca, 7 czerwca, na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, a podczas Mszy św. będziemy modlić się
  w intencjach, polecanych Bogu przez wstawiennictwo św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania możemy składać na kartach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po zakończeniu procesji eucharystycznej, oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja eucharystyczna roz­pocznie się w piątek, 8 czerwca, nieszporami w naszym kościele o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium NSPJ, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa. Po niej  nastąpi  „Akt  oddania kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Prosimy bardzo
  o udekorowanie domów na trasie procesji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 9 czerwca, od godz. 12.00 do godz. 16.00 planujemy nasz PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. Prosimy o przynoszenie różnych fantów na nagrody, zaba­wek i innych rzeczy przy­datnych do wspólnej zabawy. W czasie festynu będzie kącik wymiany rzeczy nam już nieprzydatnych (ile rzeczy przyniesie się do wymiany tyle samo otrzyma). Serdecznie zapraszamy parafian do włączenia się
  w akcję kiermaszu ciast. Można upiec i przynieść ciasto, które następnie będzie porcjowane i rozprowadzane. Dochód będzie przeznaczony dla dzieci z naszej parafii. Będzie również kącik „książka do wymiany” oraz stoiska księgarni internetowej „MBK Rodzina”. Przy stoisku będzie można nabyć m.in. książeczki dla dzieci z autografem autorki Agnieszki Przybylskiej: „Jak Antoś został rycerzem” oraz „Jak to naprawdę z Mikołajem było”. Będzie również stoisko z pamiątkami patriotycznymi i naszego klubu Pogoni Szczecin.
 8. Zakończenie tegorocznych spotkań w świetlicy „Pod Aniołem” odbędzie się
  w najbliższą sobotę, 9 czerwca, podczas festynu parafialnego o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, wolontariuszy i opiekunów.
 9. Spotkanie na zakończenie roku szkolnego dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas 2 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej, odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 czerwca, podczas festynu parafialnego o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
 10. W przyszłą środę,13 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach cyklu „Musica in fermata – śladami mistrza Barnima Grueneberga”. Usłyszymy utwory wokalne i organowe w wykonaniu zespołu Serve Bone, który współtworzą studenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy!
 11. Odnowa w Duchu św. zaprasza wszystkich, którzy należeli do wspólnoty,
  w sobotę, 16 czerwca, na wspólne świętowanie 25-lecia grupy działającej przy naszej parafii,. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10.00, dziękczynieniem i agapą.