Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Odnowa w Duchu św. zaprasza na Mszę św. z modlitwą stawienniczą o uzdrowienie, we wtorek, 29 maja, o godz. 18.00.

2. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 30 maja, o godz.19.00 do dolnego kościoła.

3. W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas.

Msze św. będą w górnym kościele przed południem o godz.: 7, 8, 9.30, 11 i ok 13.00 (po procesji), oraz po południu o godz. 17 i 19. W dolnym kościele Mszy św. nie będzie.

Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 (ok 11.40). Przejdziemy ulicami: Boh. Warszawy, 5-go Lipca, Śmiałego, Żół­kiewskiego i Boh. Warszawy wrócimy do kościoła.

Na tę Mszę św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół. Pro­simy o pełny udział w procesji dzieci komunijne, rocznicowe i sy­piące kwiaty; ministrantów, poczty sztandarowe oraz panów do po­mocy przy procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje Mszy Św.

Na czas procesji bardzo prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji i sprzed ołtarzy.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy św. wieczornej (połączone z nabożeństwem czerwcowym), a w niedzielę o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.

5. Próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała będzie w czwartek o godz. 10.45. Za­praszamy wszystkie chętne dziewczynki. Parafian prosimy o przyno­sze­nie płatków kwiatowych. Dziękujemy za już przyniesione.

6. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy oraz nieść baldachim i włączyć się w organizację na­szej parafialnej procesji Bożego Ciała. Prosimy członków Apostolstwa Modlitwy o przynoszenie kwiatów na dekorację ołtarza Apostolstwa (w środę) na dzień przed uroczystością Bożego Ciała do zakrystii.

7. W sobotę, 9 czerwca, od godz. 12.00 do godz. 16.00 planujemy nasz PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. Chęt­nych do pomocy w prowadzeniu i przygotowa­niu festynu prosimy o kon­takt z o. Pro­boszczem. Prosimy także o przynoszenie różnych fantów na nagrody, zaba­wek i innych rzeczy przy­datnych do wspólnej zabawy. W czasie festynu będzie kącik wymiany rzeczy nam już nieprzydatnych (ile rzeczy przyniesie się do wymiany tyle samo otrzyma). W tym dniu przed południem nie będzie zajęć w świetlicy.