XIX Niedziela Zwykła

1. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedzielnego (w górnym kościele) o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Bukiety ziół, kwiatów i warzyw, pobłogosławimy podczas wszystkich Mszy Św.
2. Również w środę, 15 sierpnia, o godz. 19.00 rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
3. Comiesięczne nabożeństwo do Św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione w czwartek, 16 sierpnia, o godzinie 17.30. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do naszego Patrona można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą internetową, wchodząc na stronę naszej parafii.
4. Sierpień to dla Jezuitów czas podejmowania nowych dyspozycji wyznaczonych przez Ojca Prowincjała. W naszej wspólnocie zakonnej żegnamy O. Władysława Figla ( który już od pewnego czasu przebywa w naszej infirmerii zakonnej w Gdyni), O. Sławomira Misiora, (który pod koniec miesiąca przeniesie się do Radomia) i br. Macieja Grzelaka, (który już wyjechał na naszą placówkę do Poznania). Bardzo dziękujemy Ojcom i bratu za serce i pracę w naszej parafii. Do naszej wspólnoty zakonnej pod koniec miesiąca dołączy O. Andrzej Batorski, który dotychczas pracował w Jastrzębiej Górze.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku po lewej stronie kościoła. Jednocześnie apelujemy o sumienne regulowanie należności za prasę.
6. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.