XVI Niedziela zwykła

  1. W środę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 za kościołem poświęcimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Zwracamy też uwagę na obowiązujące w sumieniu przepisy ruchu drogowego.
  2. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Oddziałem Parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu”. Jest to podstawowa szkolna wyprawka ucznia. Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzeb­nymi pomocami szkolnymi. Chętni mogą otrzymać w zakrystii listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić tornister dla po­trze­bują­cego dziecka.
  3. Kancelaria parafialna do końca wakacji jest czynna we wtorki i piątki w godzinach od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
  4. Oddział Zachodniopomorski Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia, organizują w dniach od 21 do 23 września pielgrzymkę do Płocka „Śladami Świętych: Siostry Faustyny, Stanisława Kostki i Andrzeja Boboli”. Koszt pielgrzymki 350 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Szczegółowe informacje i program z znajdują się na plakatach w przedsionku kościoła i w gablotkach.
  5. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.

 

Komunikat z Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej:

Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej, odbędą się w środę 25 lipca.

O godz. 17.15 Nieszpory a następnie, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Uroczystości te poprzedzają Jarmark Jakubowy, który trwa jeszcze dzisiaj, a w dniach od 22 do 24 lipca odbywają  się Rekolekcje Jakubowe, które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus.