XVII Niedziela zwykła

  1. W najbliższy wtorek, 31 lipca, przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Podczas uroczystej Mszy św. odpustowej o godzinie 18.00, zostanie poświęcona „woda św. Ignacego”. Od XVII wieku istnieje praktyka święcenia „wody św. Ignacego” i używania jej wraz z modlitwą o wstawiennictwo Świętego z prośbą o uleczenie z ciężkiej choroby lub w obronie przed zarazą. Szczególną popularność „woda św. Ignacego” zdobyła jako skuteczna pomoc w modlitwie o dobry przebieg ciąży, jak i szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza, gdy grożą powikłania. „Wodę św. Ignacego” wraz ze specjalną modlitwą będziemy mogli wziąć do domu. Tego dnia po wszystkich Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Ignacego. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca po Mszach Świętych o godzinie 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą wynagradzająca Sercu Bożemu. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach Świętych. W I sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętsze­go Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godzinie 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.oo. Na­bożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.oo.
  4. Kancelaria parafialna do końca wakacji jest czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
  5. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Odziałem parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu” – (podsta­wowa szkolna wyprawka ucznia). Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzeb­nymi pomocami szkolnymi. Chętni mogą otrzymać w zakrystii listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić tornister dla po­trze­bują­cego dziecka.
  6. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.