XXII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  2. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do normalnego porządku Mszy św. w dolnym i górnym kościele.
  3. Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny zostanie odprawiona w poniedziałek, 3 września, o godz. 8.00.
  4. W I czwartek miesiąca, 6 września, na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania możemy składać na kartach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. rano i od godz. 16.30 do 19.00.
  6. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w poniedziałek, 10 września, o godz. 17.00. Rozpoczynamy Mszą św. w kaplicy domowej.
  7. W piątek zmarł nagle w Kaliszu O. Stanisław Pacholik SJ, długoletni duszpasterz dzieci i młodzieży w naszej Parafii Odszedł do Pana w 57. roku życia, w 38. roku powołania zakonnego i 27. roku kapłaństwa. O terminie pogrzebu, który jest planowany w Piotrkowie Trybunalskim poinformujemy w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie….
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, znajdującej się na stoliku po lewej stronie kościoła. Jednocześnie apelujemy o sumienne regulowanie należności za prasę.