XXV Niedziela zwykła

 1. W piątek, 28 września, o godz. 15.00, w ramach Między­na­ro­do­­wej Akcji Koronka do Boże­go Miłosierdzia na ulicach miast świata, na wielu skrzyżowaniach Szczecina będzie miała miejsce modlitwa o zacho­wanie i roz­wój wiary w Ojczyźnie na­szej i na całym świecie. Koronka do Miło­sierdzia Bo­że­go będzie odmawiana również niedaleko naszego ko­ścioła, przy skrzy­żowa­niu ulic Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy. Serdecz­nie zapra­szamy.
 2. Nasza Parafia wraz z I LO w Szczecinie, organizuje Archidiecezjalny konkurs „Droga Stanisława Kostki do świętości”. Celem konkursu jest poznanie życia św. Stanisława Kostki, popularyzacja jego drogi do świętości i zachęcenie do naśladowania go. Szczegóły konkursu znajdują się na naszej stronie internetowej
  i profilu parafii na facebooku.
 3. W piątek, 28 września swoje imieniny obchodzi O. Marek Szafran SJ. W jego intencji będziemy się modlili w sobotę, 29 września, podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy Parafian i przyjaciół O. Marka do wspólnej modlitwy za niego.
 4. Apostolstwo Modlitwy organizuje wyjazd w sobotę, 20 października br. do Sanktuarium Maryjnego w Resku pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i do Kołobrzegu,. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcimy różańce dla dzieci, na zbliżające się nabożeństwa październikowe. Różańce można nabyć w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę, 30 września, podczas Mszy św. o godz. 8.00, będziemy się modlić w intencji solenizantów Apostolstwa Modlitwy. Po Mszy św. kawa/herbata w Sali O. Wasilewskiego.
 7. W sobotę, 6 października, po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy naszą działalność w świetlicy parafialnej „Pod Aniołem”. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii i dzielnicy, na zajęcia organizowane przez opiekunów i wolontariuszy w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Działalność naszej parafialnej świetlicy opiera się na zajęciach rekreacyjnych jak również może być pomocą dla dzieci, które mają problemy z nauką w szkole. Prosimy, aby rodzice zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci w drodze do świetlicy i do domu. Zachęcamy również chętnych dorosłych i młodzież, aby zaangażowali się jako opiekunowie
  i wolontariusze w świetlicy parafialnej. W sprawach świetlicy prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 8. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia Sakramentów: Chrztu Świętego, Bierzmowania i Eucharystii rozpocznie się we wtorek, 23 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs obejmuje osiem kolejnych spotkań. Zapisy podczas pierwszego spotkania, na które przynosimy Świadectwo Chrztu Świętego
  z parafii, w której osoba została ochrzczona. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w Katedrze św. Jakuba przed świętami Bożego Narodzenia.