XXVI Niedziela zwykła

 1. Nasza Parafia wraz z I LO w Szczecinie, organizuje Archidiecezjalny konkurs pt: „Droga Stanisława Kostki do świętości”. Celem konkursu jest poznanie życia św. Stanisława Kostki, popularyzacja jego drogi do świętości i zachęcenie do naśladowania go. Szczegóły konkursu znajdują się na naszej stronie internetowej i profilu parafii na facebooku.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w poniedziałek, 1 października, o godz. 17.00. Rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym w kościele.
 4. W najbliższy czwartek, 4 października, przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii św. Faustyny Kowalskiej, a po Mszy św. uczcimy Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy Św. odczytamy prośby i podziękowania, które można składać na kartkach, które znajdują się na stoliku z prasą katolicką lub wysyłając intencję, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. połączona z modlitwą różańcową dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. rano i od godz. 6.30 do 19.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 października oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w czwartek, 4 października, na adorację Najświętszego Sakramentu („3 kwadranse w ciszy), o godz. 19.00 do dolnego kościoła.
 8. W sobotę, 6 października, po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy naszą działalność w świetlicy parafialnej „Pod Aniołem”. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii i dzielnicy, na zajęcia organizowane przez opiekunów i wolontariuszy w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Działalność naszej parafialnej świetlicy opiera się na zajęciach rekreacyjnych, jak również może być pomocą dla dzieci, które mają problemy z nauką w szkole. Prosimy, aby rodzice zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci w drodze do świetlicy i do domu. Zachęcamy również chętnych dorosłych i młodzież, aby zaangażowali się jako opiekunowie i wolontariusze w świetlicy parafialnej. W sprawach świetlicy prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 9. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia Sakramentów: Chrztu Świętego, Bierzmowania i Eucharystii rozpocznie się we wtorek, 23 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs obejmuje osiem kolejnych spotkań. Zapisy podczas pierwszego spotkania, na które przynosimy Świadectwo Chrztu Świętego z parafii, w której osoba została ochrzczona. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w Katedrze św. Jakuba przed świętami Bożego Narodzenia.
 10. Na środku kościoła stoi skarbona do której można złożyć ofiarę na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży oraz wsparcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
 11. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało kalendarze na 2019 rok, które można nabywać w przedsionku kościoła po  Mszach św. lub w zakrystii. W tym roku wydaliśmy dwa kalendarze: ścienny w cenie 10 zł. oraz biurkowy w cenie 15 zł.
 12. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezus, połączone z nabożeństwem różańcowym. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.