XXVII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z nabożeństwem różańcowym. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza: w środę, 10 października, na Mszę św. o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej na herbatę do sali DA; w czwartek, 11 października, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji do salki DA na dzielenie się słowem; w piątek, 12 października, na film „Ludzie Boga”, o 19.00, do sali o. Wasilewskiego;
  4. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, w przyszłą niedzielę, 14 października, o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  5. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas uroczystej Mszy św. w dniu koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, pod przewodnictwem ks. abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, w sobotę, 13 października 2018 r. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.
  6. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia Sakramentów: Chrztu Świętego, Bierzmowania i Eucharystii rozpocznie się we wtorek, 23 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs obejmuje osiem kolejnych spotkań. Zapisy podczas pierwszego spotkania, na które przynosimy Świadectwo Chrztu Świętego z parafii, w której osoba została ochrzczona. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w Katedrze św. Jakuba przed świętami Bożego Narodzenia.
  7. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzili XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episko­pat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edu­kacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej mło­dzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  8. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało kalendarze na 2019 rok, które można nabywać w przedsionku kościoła po  Mszach św. lub w zakrystii. W tym roku wydaliśmy dwa kalendarze: ścienny w cenie 10 zł. oraz biurkowy w cenie 15 zł.