I Niedziela Adwentu

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Adwent, który rozpoczęliśmy dzisiaj, to także czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Parafialny Oddział Caritas z naszej parafii w piątek i sobotę (6 i 7 grudnia) w sklepie NETTO przy ul. P. Ściegiennego będzie zbierał żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii. W kolejne niedziele adwentu (8, 15 i 22 grudnia), w przedsionku kościoła parafialny Caritas będzie prowadził sprzedaż świec, kartek świątecznych oraz poświęconych opłatków na stół wigilijny.
 3. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy Msze Św. roratnie, które w naszym ko­ściele będą codziennie o godz. 6.15, a dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach – w miarę możliwości – ca­łymi rodzinami. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, Który ma przyjść. W soboty zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a po nich na śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.
 4. Także jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
 5. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w poniedziałek, 2 grudnia. Rozpoczynamy Mszą św. roratnią o godz. 17.00
 6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy Św. środowej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy), w czwartek, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 7. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku
  z prasą katolicką lub wysłać mailem, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Będą one odczytane podczas Mszy Św. Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 16.30 do 19.00. Tego dnia na Mszy Św. roratniej o godzinie 17.00 będziemy modlić się w intencji LSO.
 9. W piątek 6 grudnia, w dolnym kościele Wspólnota Dom Baranka organizuje spotkanie dla młodych „Word of God” (Słowo Boże). W planie spotkania: czytanie Pisma Świętego, żywa modlitwa i śpiew z zespołem muzycznym, możliwość rozmowy i poznanie siebie nawzajem, wysłuchanie świadectwa gościa specjalnego, kawa, herbata. Wspólnota zaprasza wszystkich młodych.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 11. Chcesz poznać niesamowitego pustelnika? Przyjdź na projekcję filmu pt. „Charbel” o niezwykłym świętym. Seans odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, o godz. 18.00 w Sali O. Wasilewskiego.
 12. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 13. W przedsionku kościoła trwa kiermasz bożenarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na drogie rehabilitacje dzieci. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub bezpośrednio do przedsionka kościoła własnoręcznie wykonanych rzeczy związanych z Bożym Narodzeniem (stroiki, bombki, aniołki itp.). Parafian zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy, za co już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.