II Niedziela Adwentu

 1. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, dzisiaj, o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 2. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” i kosz, przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii.
 3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do skarbony, znajdującej się w środku kościoła w ramach zbiórki, która jest prowadzona w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 4. Zapraszamy na Msze Św. roratnie codziennie o godz. 6.15, a dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, Który ma przyjść. W soboty zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a po nich na śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.
 5. Jutro imieniny obchodzi O. Wiesław Skałecki SJ. Zapraszamy parafian i przyjaciół O. Wiesława do wspólnej modlitwy w jego intencji, w czasie Mszy Św., o godz. 18.00.
 6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy Św. środowej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy), w czwartek, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 7. W piątek 13 grudnia, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 8. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, godz. 19.00, w dolnym kościele, rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 18 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: „Adwent: przyjście Nie_możliwego” poprowadzi O. Grzegorz Dobroczyński SJ. W niedzielę na­uki głoszone będą w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 17 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.
 10. Wspólnota Apostolstwo Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Szczegółowe informacje
  i zapisy w zakrystii.