II Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, kończy oktawę Uroczystości Zmartwych­wstania Pańskiego. Nazywana jest też „Niedzielą Białą” – od zwyczaju no­sze­nia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczo­nych w po­czątkach chrześcijaństwa lub Niedzielą Miłosierdzia Boże­go, ze wzglę­du na obchodzone w tę niedzielę – na wyraźne życzenie Chrystu­sa – święto Miłosierdzia Bożego.
 2. Zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 12.30. Modlitwę o uzdrowienie po Mszy Św. poprowadzi p. Marcin Zieliński.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie się dzisiaj w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00.
 4. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom CARITAS, darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłosierdzia, realizowane wobec naszych parafian. Do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła można złożyć ofiary na Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.
 5. W poniedziałek, 29 kwietnia, w liturgii obchodzimy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a we wtorek, 30 kwietnia, uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
 6. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tym roku będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.
 7. W czwartek, 2 maja, imieniny będzie obchodził O. Zygmunt Kurowski SJ. Zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół Ojca Zygmunta na wspólną Mszę Św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.00.
 8. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 9. W środę, 1 maja i w piątek, 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu tylko w górnym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 17.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczy­zny, miasta i regionu, którą rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, które możemy napisać na kartkach, umieszczonych na stoliku z prasą katolicką. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 12. Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę, 4 maja. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
 13. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo majowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
 14. W uroczystość odpustową św. Andrzeja Boboli, 16 maja, odbędzie się nadanie miastu Złocieniec patronatu naszego świętego. W związku z tym wydarzeniem nasza parafia oraz Oddział Zachodniopomorski SKKAB-u organizuje wyjazd na tę uroczystość. Wyjazd 16 maja o godz. 8.30, powrót na godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł. od osoby. Zachęcamy czcicieli św. Andrzeja Boboli do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.
 15. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza swoich członków, sympatyków i Parafian na jednodniową pielgrzymkę do Gniezna i Poznania w sobotę, 18 maja. Wyjazd o godz. 6.00, koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.