III Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 18 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: „Adwent: przyjście Nie_możliwego” prowadzi O. Grzegorz Dobroczyński SJ. W dniu dzisiejszym nauki są głoszone w czasie wszystkich Mszy Św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek, 17 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.
 2. Dzisiaj godz. 19.00, w dolnym kościele, rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
 3. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” i kosz, przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii.
 4. Zapraszamy na Msze Św. roratnie codziennie o godz. 6.15, a dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, Który ma przyjść. W soboty zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a po nich na śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.
 5. W poniedziałek, 16 grudnia, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 17.40, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby
  i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków
  i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali O. Wasilewskiego.
 6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na środowe roraty o 6.15. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy Św. środowej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy), w czwartek, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 7. W piątek 20 grudnia, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na „Wieczór Uwielbienia”, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 8. Zapraszamy wszystkich Członków DOMOWYCH KRĘGÓW BIBLIJNYCH działających na terenie naszej Parafii oraz zainteresowanych taką formą formacji religijnej na SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE – w najbliższą niedzielę, 22 grudnia, o godz. 18.00 w Sali o. Wasilewskiego.
 9. W związku z pogarszającym się – szczególnie w ostatnich tygodniach – stanem zdrowia O. Zygmunta Kurowskiego, została podjęta decyzja o przeniesieniu go do Domu Zakonnego w Gdyni, gdzie ma zapewnioną stałą i fachową opiekę lekarską
  i pielęgniarską. Dziękujemy O. Zygmuntowi za jego 23-letnią ofiarną posługę w naszej parafii, życząc mu zdrowia i dalszego błogosławieństwa Bożego.
 10. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Szczegółowe informacje
  i zapisy w zakrystii.
 11. I Liceum Ogólnokształcące serdecznie zaprasza do budynku swej szkoły w poniedziałek, 16 grudnia, o godz.17.00, na koncert: „Śpiewajcie Aniołowie”- wspólne kolędowanie dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Na koncercie będzie również kiermasz ciast z których dochód przeznaczony będzie na ten szlachetny cel.