III Niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza so­bota miesiąca. Ze względu na ferie nie będzie dodatkowej Mszy Św. o godz. 17.00. Okazja do spo­wiedzi w czasie wszystkich Mszy Św.
  2. 2 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 28 stycznia do 1 lutego (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Zapisy w zakrystii (ostatnie miejsca). Do skarbony, stojącej pośrodku kościoła, można złożyć ofiarę na zorganizowanie ferii dla dzieci. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  4. W sobotę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.
  5. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
  6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się 19 lutego. Spotkania będą odbywać się we wtorki o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Osoby, które przyjęły chrzest poza naszą parafią, proszone są o przyniesienie aktu chrztu z parafii, w której zostały ochrzczone. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w kwietniu w naszym kościele.
  7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza: w środę, 30 stycznia, na Mszę św. o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po niej na herbatę do sal DA; w czwartek, 31 stycznia, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji do salki DA na dzielenie się słowem.
  8. Kończymy wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy: dzisiaj : ul. Wilków Morskich 5-9 i ul. Kordeckiego 7-9. Jutro, w poniedziałek, 28 stycznia: ul. Księcia Witolda 1-4, ul. Ku Słońcu 2-11, ul. Szwoleżerów 20-22 i Al. Piastów 28a. W kolejnych dniach będziemy odwiedzali parafian, którzy zostali pominięci, bądź nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonych terminach i zaproszą nas, podając adres i telefon kontaktowy. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.


OGŁOSZENIA KURII METROPOLITALNEJ

W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia, ze względu na dar koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie o godz. 15.00. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 10.30 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie oraz braterskie spotkanie w klasztorze Księży Chrystusowców.