IV Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy wszystkich Członków DOMOWYCH KRĘGÓW BIBLIJNYCH działających na terenie naszej Parafii oraz zainteresowanych taką formą formacji religijnej na SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE dzisiaj o godz. 18.00 w Sali
  o. Wasilewskiego.
 2. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” i kosz, przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii.
 3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie jutro i we wtorek o godz. 6.15.
 4. W tym roku wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada we wtorek. Msze Św. są sprawowane w naszym kościele o godz. 6.15 (roraty), 7.00 i 8.00. Spowiedź rano w czasie Mszy Św. i od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji i spożywania postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy. W biuletynie parafialnym jest dostępny obrzęd wigilii. Zachęcamy do zastosowania go w naszych rodzinach. Dzieci zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00, a dorosłych tradycyjnie na 24.00. Obie pasterki zostaną odprawione w intencji dziękczynno-błagalnej za dobro­czyńców, wszystkich pomagających i posługujących w naszym ko­ściele.
 5. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w środę, 25 grudnia, nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.
 6. W drugi dzień świąt – w czwartek – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele. Taca będzie przeznaczona na Wy­dział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i nasz zakonny Wydział Teolo­giczny BOBOLANUM.
 7. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Szczegółowe informacje
  i zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie, w Święta Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia br., w godz. od 10.00 do 18.00.
 1. Wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy w sobotę, 28 grudnia 2019 r. I tak:
 • sobota, 28 grudnia: ul. Szwoleżerów 20 i 22, Al. Piastów nr 28A, ul. Ku Słońcu od nr 2 do nr 11.
 • niedziela, 29 grudnia: ul. Kordeckiego nr 7,8,9, ul. Księcia Witolda od nr 1 do 4, ul. Wilków Morskich od nr 1 do nr 4.
 • poniedziałek, 30 grudnia: ul. Wilków Morskich od nr 5 do nr 9,  ul. Pułaskiego od nr 1 do nr 9.

Kolejne wizyty duszpasterskie w Nowym Roku od czwartku, 2 stycznia.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00 i staramy się skończyć przed godz. 21.00. Informujemy, że w tym roku nie będziemy wkładać kartek informujących o kolędzie do skrzynek pocztowych. Prosimy korzystać z informacji zawartych w ogłoszeniach duszpasterskich, informacji w gablotach parafialnych, parafialnej stronie internetowej i parafialnym profilu Facebooka.