IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. PIOTR LEŚNIAK, proboszcz Parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach Św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach Św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem sakramentu chorych we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8.00,12.00 i 18.00.
 2. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane są po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
 4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 5. 4 kwietnia, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym miesiącu, Msza Św. dla dzieci i młodzieży zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. rano i od godz. 16.30 do 18.30. Po Mszy Św. zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 8. W sobotę, o godz. 16.00, Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzieli sakramen­tu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Próba odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia po Mszy Św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 9. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu w kruchcie kościelnej.
 10. Dzisiaj, w kruchcie kościoła, odbywa się akcja charytatywna na rehabilitację Wiktorii i Emilki, niepełnosprawnych dziewczynek.
 11. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.
 12. W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 17.15 w dolnym kościele spotkanie Członków, Sympatyków i Kandydatów Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy. W ramach spotkania p. Irena Bieńkowska opowie o niedawnej wyprawie szczecińskich katechetów na kontynent afrykański. Serdecznie zapraszamy.