Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panowie z Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii będą zapisywali chętnych mężczyzn do warty adoracyjnej przy Grobie Pańskim.

W przedsionku ko­ścioła CARITAS rozprowadza świąteczne kartki i palmy. Do­chód przeznaczony jest na pomoc biednym. Przy ołta­rzu Matki Bożej jest wy­stawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła Ser­deczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

 1. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Jerychem Różańcowym, rozpocznie się w poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 2. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione we wtorek, 16 kwietnia, o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali. O. Wasilewskiego.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia spowiadamy podczas wszystkich Mszy Św.
 4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę, 17 kwietnia, o godz.19.00 do dolnego kościoła.
 5. Dzieci chętne do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej prosimy o przyj­ście na próbę w czwartek po liturgii o 16.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i obcho­dzą­ce rocznicę Ko­munii Św.
 6. W Wielki Czwartek – 18 kwietnia – rozpoczyna się Triduum Paschalne:
 • Spowiedź – od godz. 13.30 do godz. 15.30.
 • Msza Wieczerzy Pańskiej dla dzieci i młodzieży – o godz.16.30.
 • Msza Wieczerzy Pańskiej dla dorosłych – o godz.19.00.
 • Adoracja Pana Jezusa w tzw. „Ciemnicy” i spowiedź – do 24.00.
 • Gorzkie Żale (cz. 1) – o godz. 21.30.
 1. W Wielki Piątek Męki Pańskiej – 19 kwietnia – przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachowujemy post ścisły. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eu­charystii. W centrum tego dnia jest liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Taca z tego dnia będzie prze­zna­czona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jero­zolimie. W tym dniu:
 • Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” – od godz. 6.00 do 16.00.
 • Spowiedź – od godz. 6.30 do godz.15.30.
 • Droga Krzyżowa i początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego – o godz.15.00.
 • Liturgia Męki Pańskiej dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30.
 • Liturgia Męki Pańskiej dla dorosłych – o godz. 19.00. Męka Pańska zostanie wykonana przez śpiewaków operowych.
 • Gorzkie Żale (cz. 2 i 3) – o godz. 21.30.
 • Adoracja przy „Grobie Pańskim” i spowiedź – do godz. 24.00.
 1. Wielka Sobota – 20 kwietnia – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. W sobotni wieczór rozpo­czy­namy Wigilię Zmartwych­wstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Odwołując się do tradycji, zachęcamy, aby w tym dniu powstrzymać się od pokarmów mięsnych do wieczornej Mszy Św. Wigilii Paschalnej.
 • Adoracja Pana Jezusa przy Grobie – od godz. 6.00 do godz. 17.00.
 • Spowiedź – od godz. 6.30 do godz. 17.00.
 • Święcenie pokarmów – od godz. 9.00 do godz. 17.00.
 • Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dolny kościół) – o godz. 15.00.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej dla dzieci rozpocznie się na placu za kościołem o godz. 17.30.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej dla dorosłych rozpocznie się na placu za kościołem o godz. 20.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece odpowiednio zabez­pieczone przed rozlewaniem wosku.
 1. Procesja rezurekcyjna odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, do niesienia figu­rek, po­duszek i chorągwi oraz poczty sztandarowe. Przychodzimy przed pro­cesją na godz. 5.40. Msza Św. rezurekcyjna po procesji będzie jednocześnie w dolnym i w górnym kościele. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz Mszy Św. w dolnym kościele o godz. 10.00 i 11.30.
 2. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. – jak w każdą niedzielę – w górnym i dol­nym kościele.
 3. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia jest zamieszczony na plakatach i w Biuletynie Parafialnym.
 4. Serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów potrzebnych do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Można też składać w zakrystii ofiary na kwiaty do „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.
 5. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza swoich członków, sympatyków i Parafian na jednodniową pielgrzymkę do Gniezna i Poznania w sobotę, 18 maja. Wyjazd o godz. 6.00, koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 6. W uroczystość odpustową św. Andrzeja Boboli, 16 maja, odbędzie się nadanie miastu Złocieniec patronatu naszego świętego. W związku z tym wydarzeniem nasza parafia oraz Oddział Zachodniopomorski SKKAB-u organizuje wyjazd na tę uroczystość. Wyjazd 16 maja o godz. 8.30, powrót na godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł. od osoby. Zachęcamy czcicieli św. Andrzeja Bobolo do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.