Święto Świętej Rodziny

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Ro­dziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. We wtorek ostatni dzień roku 2019. Msza Św. dzięk­czynna na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Po tej Mszy Św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2019 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 3. W środę, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2020, oddając cześć Świętej Bożej Rodzi­cielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Św. tylko w górnym kościele, jak w każdą niedzielę.
 4. Informujemy, ze we wtorek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. 2 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy Św. Po Mszy Św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.
 6. 3 stycznia przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy Św.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 8. W piątek, 3 stycznia, w dolnym kościele Wspólnota Dom Baranka organizuje spotkanie dla młodych „Word of God” (Słowo Boże). W planie spotkania: czytanie Pisma Świętego, żywa modlitwa i śpiew z zespołem muzycznym, możliwość rozmowy i poznanie siebie nawzajem, wysłuchanie świadectwa gościa specjalnego, kawa, herbata. Wspólnota zaprasza wszystkich młodych.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r., odbędzie się również X Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Katedry. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.
 10. W tym tygodniu planujemy wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”:
 • niedziela, 29 grudnia: ul. Kordeckiego nr 7,8,9, ul. Księcia Witolda od nr 1 do 4, ul. Wilków Morskich od nr 1 do nr 4.
 • poniedziałek, 30 grudnia: ul. Wilków Morskich od nr 5 do nr 9,  ul. Pułaskiego od nr 1 do nr 9.
 • czwartek, 2 stycznia: ul. Bema od nr 5 do nr 12, ul. Sikorskiego od nr 2 do nr 7.
 • piątek, 3 stycznia: ul. Sikorskiego od nr 8 do nr 23a.
 • sobota, 4 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od nr 11 do nr 29.
 • niedziela, 5 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od nr 29a do nr 29cd i od nr 79 do nr 89.

W następnej kolejności cd. ul. Bohaterów Warszawy, ul. Bolesława Krzywoustego i Al. Piastów.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00 i staramy się skończyć przed godz. 21.00. Informujemy, że w tym roku nie będziemy wkładać kartek informujących o kolędzie do skrzynek pocztowych. Prosimy korzystać z informacji zawartych w ogłoszeniach duszpasterskich, informacji w gablotach parafialnych, parafialnej stronie internetowej i parafialnym profilu Facebooka. Na stoliku z prasą są dostępne naklejki na drzwi informujące o gotowości przyjęcia kolędy.