Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Dzisiaj, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Błogosławieństwo kredy
  i kadzidła na wszystkich Mszach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła i misje prowadzone przez nasz za­kon.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45, odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie świąteczne Apostolstwa Modlitwy o godz. 17.15 w dolnym kościele. O godz. 18.00, nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.
 3. Przypominamy, że od nowego roku Msze Św. w dolnym kościele sprawowane są o godzinach: 10.00 i 11.30 (Msza Św. dla przedszkolaków).
 4. Coroczne spotkanie opłatkowe dla dyrekcji i nauczycieli ze szkół naszej parafii oraz wszystkich parafian zaangażowanych w pracę wychowawczą w szkołach rozpocznie się w poniedziałek, 7 stycznia, Mszą Św., o godz. 18.00. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z naszym Arcypasterzem.
 5. W niedzielę, 13 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku po Mszy Św. o godz. 17.00.
 6. Trwają wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy:
 • w poniedziałek, 7 stycznia: ul. Jagiellońska 25-35a
 • we wtorek, 8 stycznia: ul. Jagiellońska 36-72.
 • w środę, 9 stycznia: ul. Jagiellońska 73-77 i ul. Legionów Dąbrowskiego 1-12.
 • w czwartek, 10 stycznia: ul. Legionów Dąbrowskiego 14-20, ul. Garncarska i ul. Żółkiewskiego 1-5.
 • w piątek, 11 stycznia: ul. Żółkiewskiego 7-20 i ul. Chodkiewicza 1-2.
 • w sobotę, 12 stycznia: ul. Chodkiewicza 3-10.
 • w niedzielę,13 stycznia: ul. Ściegiennego 8-41

Kolejne wizyty duszpasterskie od poniedziałku, 14 stycznia, ciąg dalszy ul. Ściegiennego, i w kolejnych dniach ul. Przecznica, Śmiałego i Al. Piastów.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00 i staramy się skończyć przed godz. 21.00.

Na stoliku z prasą są do wzięcia naklejki na drzwi naszych mieszkań, zapraszające do wizyty księdza.

Informacje Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej:

Dzisiaj, odbędzie się IX Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy  o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Katedry, gdzie o godz. 14.30 odbędzie się Msza Święta dla uczestników Orszaku. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.