Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowa­niu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apo­stołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu Św. i Bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.
  2. W zeszłym tygodniu obchodziliśmy po raz dwunasty Święto Dziękczynienia, pod hasłem: „Dziękujemy za wielkich Pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Ofiary na rzecz ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie można złożyć do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła.
  3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po wieczor­nej Mszy Św., a w niedziele o godz. 18.00.
  4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę o godz. 19.00 do dolnego kościoła na Mszę Św. a w czwartek o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła.
  5. W sobotę, 15 czerwca, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. W niedzielę w godzinach od 9.00 do 13.00 zapraszamy na adorację do kaplicy domowej (wejście z zakrystii kościoła).
  6. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali O. Wasilewskiego.
  7. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych potrzebnych na procesję Bożego Ciała.