V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dnia dzisiejszego do Wielkiego Piątku włącznie w kościele zasłaniamy krzyże, na znak na­szego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc kwiecień o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
  W ramach spotkania p. Irena Bieńkowska opowie o niedawnej wyprawie szczecińskich katechetów na kontynent afrykański. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę Św. dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.
 4. W poniedziałek, 8 kwietnia, spotkanie katechetów naszej parafii, które rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 17.00 w Kaplicy Domowej.
 5. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane są po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
 7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 8. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu w kruchcie kościelnej.
 9. Ksiądz Jan Kruczyński zachęca nas do tworzenia kręgów biblijnych. Chętni mogą zapisać się przy wejściu do kościoła. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Św. wieczornej w Sali O. Wasilewskiego.
 10. Za tydzień w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, podczas Mszy Św. wysłuchamy Pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Łukasza. Po­święcenie palm na początku wszystkich Mszy Św., a uroczyste wejście z procesją z palmami na rozpoczęcie Mszy Św.
  o godz. 11.00, 11.30 i 12.30. Przed Mszą Św. o 11.00, 11.30 i 12.30 zbierzemy się za kościołem w tzw. „Ogrodach jezuickich”, tam poświęcimy palmy i wyruszymy w procesji do kościoła.
 11. Serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów, potrzebnych do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Można też składać w zakrystii ofiary na kwiaty do „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.
 12. W uroczystość odpustową św. Andrzeja Boboli, 16 maja, odbędzie się nadanie miastu Złocieniec patronatu naszego świętego. W związku z tym wydarzeniem nasza parafia oraz Oddział Zachodniopomorski SKKAB-u organizuje wyjazd na tę uroczystość. Wyjazd 16 maja o godz. 8.30, powrót na godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł. od osoby. Zachęcamy czcicieli św. Andrzeja Bobolo do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.