XVII Niedziela zwykła

  1. W najbliższą środę, 31 lipca, obchodzić będziemy uroczystość św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, czyli jezuitów. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy się modlić w intencji naszego zakonu. Od 31 lipca pragniemy zainicjować specjalne nabożeństwo z modlitwą o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. W związku z tym zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym. Wiąże się ono z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat. Takie comiesięczne nabożeństwo będzie odbywało się w każdy I poniedziałek miesiąca o godz. 18.00, począwszy od 2 września.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek  Mszę Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy tradycyjnie odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania składane na kartkach, które znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada także 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. W pier­wszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi podczas wszystkich Mszy Św. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z aktem wynagrodzenia Sercu Bożemu. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
  3. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezus. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  4. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Oddziałem parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu”. Jest to podsta­wowa szkolna wyprawka ucznia. Na ten cel można składać ofiary do skarbony wystawionej na środku kościoła.
  5. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych
    i duchowych.