XVIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  2. W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane jak w dniu powszednim.
  3. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Oddziałem parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu”. Jest to podsta­wowa szkolna wyprawka ucznia. Na ten cel można składać ofiary do skarbony wystawionej na środku kościoła.
  4. W związku z napadem, który miał miejsce 28 lipca w Bazylice Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie (przypomnijmy, że przed Msza Św. zostali napadnięci przez trzech mężczyzn ks. proboszcz Aleksander Ziejewski, pan kościelny i pani zakrystianka), Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga prosi o odmówienie dziesiątki różańca (tajemnicę Ukrzyżowanie Chrystusa), odśpiewanie „Suplikacji” w intencji przebłagalnej za naruszenie nietykalności świątyni, ataku na kapłana oraz nawrócenie sprawców. Modlitwę te podejmiemy w naszej świątyni dzisiaj po sumie.