XXII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do normalnego porządku Mszy Św. w dolnym i górnym kościele.
 3. Kancelaria parafialna od tego tygodnia jest czynna we wtorki, środy i piątki, w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.
 4. Msza Św. rozpoczynająca nowy rok szkolny zostanie odprawiona w poniedziałek, 2 września, o godz. 8.00. Natomiast Msza Św. z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebro­wana w niedzielę, 8 września, o godz. 11.00 w górnym kościele i o godz. 11.30 w dolnym kościele.
 5. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
 6. W I czwartek miesiąca, 5 września, na początku Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a podczas Mszy Św. będziemy modlić się w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo Św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania możemy składać na kartach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Św. Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w intencji LSO oraz ich rodzin o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 17.00 do 19.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 9. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w poniedziałek, 9 września, o godz. 17.00. Rozpoczynamy Mszą Św. w kaplicy domowej.
 10. Z przyczyn od nas niezależnych wyjście do kina na film pt.: „Tajemnica Ojca Pio” jest odwołane. Zwrotu dokonanych wpłat można uzyskać w zakrystii. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.
 11. Nowenna do Krzyża Świętego, przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, rozpocznie się w czwartek, 5 września, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00.
 12. Msza Św. imieninowo- urodzinowa O. Bernarda Gonski SJ. Zostanie odprawiona w poniedziałek, 2 września, o godz. 18.00. Zapraszamy parafian i przyjaciół O. Bernarda na wspólną modlitwę.