XXIII Niedziela zwykła

 1. Msza Św. z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebro­wana dzisiaj o godz. 11.00 w górnym kościele i o godz. 11.30 w dolnym kościele.
 2. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w poniedziałek, 9 września, o godz. 17.00. Rozpoczynamy Mszą Św. w kaplicy domowej.
 3. Trwa nowenna do Krzyża Świętego, przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę,14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 14.00 dzwony zaproszą nas do kościoła na adorację krzyża i drogę krzyżową, którą zakończymy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 19.30 w tym dniu, zapraszamy na Diecezjalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w katedrze, a zakończy przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
 5. W przyszłą niedzielę, 15 września, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
 6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się we wtorek, 15 października, o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Na pierwsze spotkanie kandydaci przynoszą „Akt Chrztu Świętego” z parafii, w której byli ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest przed świętami Bożego Narodzenia.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii Św., odbędzie się
  w poniedziałek, 16 września, o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 8. Młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Św., w niedzielę, 15 września, o godz. 10.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie dla kandydatów i rodziców.
 9. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 28 września o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.