XXX Niedziela zwykła

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie wszystkich zaangażowanych w Domowe Kręgi Biblijne oraz zainteresowanych tą formą formacji duchowej na spotkanie o godz. 19.00 w Sali O. Wasilewskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do czwartku po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
 3. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominko­we. Kartki koloru żółtego, pie­czętowane datą będą czytane w oznaczo­nym dniu. Kartki koloru białego bez daty będą czytane według przy­padają­cej kolejności. Kartki koloru zielonego są przeznaczone na wypominki roczne. Wypo­minki i wypominki roczne wraz z ofiarą przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza: w środę, 30 października, na Mszę Św. o godz.19.00 do dolnego kościoła; w czwartek, 31 października, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła.
 5. Spotkanie z O. Bronisławem Sroką SJ , pracującym kiedyś w naszej parafii, odbędzie się w środę, 30 października, o godz. 17.00 w Sali O. Wasilewskiego.
 6. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w „Procesji ze świętymi” z przyniesionymi przez siebie wizerunkami świętych i błogosławionych oraz lampionami, która odbędzie się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października br. Wyruszy ona o godz. 19.00 z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 20.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski i Msza Św. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 18.30.
 7. W najbliższy piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą sprawo­wane według porządku niedzielnego tylko w gór­nym kościele.
 8. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmar­łych odprawimy Msze Św. za zmarłych poleconych w wy­pominkach o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00 (za Dobroczyńców naszego kościoła i Domu Zakonnego), o godz. 18.00 (za zmarłych Ojców i Braci z Towarzystwa Je­zu­sowego, którzy pracowali w naszej parafii). Spowiadamy w czasie wszystkich Mszy Św. Przez osiem pierwszych dni listopada możemy duszom w czyśćcu ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modli­twy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.
 9. Nabożeństwo za zmarłych bę­dzie odprawiane przez cały listopad w dni po­wszednie o godz. 17.30, a w nie­dziele o godz. 12.00. W dzień zaduszny, na sobotnie wypominki, zapraszamy do przyniesienia zdjęć zmarłych naszych bliskich i zniczy, które ustawimy przed ołtarzem.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 listopada, oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 11. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezus, połączone z nabożeństwem różańcowym. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 12. Informujemy, że kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 9 listopada, o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
 13. W zakrystii jest już nowa księga mszalna na rok 2019. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało kalendarze ścienny i biurkowy na 2020 rok, które można nabyć w przedsionku kościoła lub w zakrystii.

 

Informacje z Kurii Metropolitalnej

 

Uprzejmie informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00.  Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna  za zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., na Cmentarzu Centralnym przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a o godz. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.