I niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc marzec o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
 2. Dzieci przygotowujące się do przeżycia Rocznicy I Komunii Świętej wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę Św. dzisiaj, do dolnego kościoła na godz. 16.00.
 3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Modlitwa ta wiąże się z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
 4. 5 marca, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w intencji LSO oraz ich rodzin o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 17.00 do 19.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy Św. i nabożeństwa o godz. 8.00.
 7. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiane będzie po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
 8. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę Św. we wtorek, 3 marca, do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek, 6 marca, na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
 10. Duszpasterstwo akademickie zaprasza licealistów i studentów na wielkopostny dzień skupienia pt. „Miłość aż po Krzyż”, który odbędzie się w sobotę, 21 marca, w godzinach od 13.30 do 19.00. Więcej informacji na facebooku duszpasterstwa (Jezuicki Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego). Na ten cel studenci w przyszłą niedzielę organizują kiermasz ozdób wielkanocnych, aby uzbierać potrzebne środki.
 11. W piątek, 6 marca, w dolnym kościele Wspólnota Dom Baranka organizuje spotkanie dla młodych „Word of God” (Słowo Boże). W planie spotkania: czytanie Pisma Świętego, modlitwa i śpiew z zespołem muzycznym, możliwość rozmowy i poznanie siebie nawzajem, wysłuchanie świadectwa gościa specjalnego. Wspólnota zaprasza wszystkich młodych.
 12. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zostanie odprawiona w niedzielę, 8 marca, o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 13. W dniach 7 i 8 marca, będziemy przeżywać w naszej parafii nawiedzenie Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który peregrynuje po Polsce z okazji 40 lat istnienia Krucjaty. Będzie to okazja do pochylenia się nad tajemnicą wolności płynącej z krzyża Chrystusowego oraz włączenia się w krucjatę przez złożenie przygotowanych deklaracji. Do krucjaty może przyłączyć się każdy, kto pragnie żyć w wolności od uzależnień oraz każdy zatroskany o swoich bliskich. Deklaracje znajdują się na stoliku z prasą. Szczególnie Zapraszamy w sobotę, 7 marca, na adorację o godz. 15.00, Drogę Krzyżową o godz. 15.30 i na Mszę św.
  o godz. 16.00 na której będzie można złożyć podpisane deklaracje.
 14. Kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się sobotę, 7 marca br., o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
 15. Kolejny raz w przyszłą niedzielę, 8 marca, będziemy gościć w naszej parafii ROMCIA TOMCIA. Autor zaprezentuje swoją najnowszą książkę zaczerpniętą z Księgi Rodzaju: „Abraham”.