II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. Jutro, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę tylko w górnym kościele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła i misje prowadzone przez nasz za­kon.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r., odbędzie się X Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Katedry. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.
 4. Coroczne spotkanie opłatkowe dla dyrekcji i nauczycieli ze szkół naszej parafii oraz wszystkich parafian zaangażowanych w pracę wychowawczą w szkołach rozpocznie się we wtorek, 7 stycznia, Mszą Św., o godz. 18.00. Modlitwie będzie przewodniczył ks. bp Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, o godz. 16.00, Msza Św. inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami i dziećmi.
 6. W tym tygodniu planujemy wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”:
 • niedziela, 5 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od nr 29a do nr 29cd i od nr 79 do nr 89.
 • wtorek, 7 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od nr 89a do nr 100.
 • środa, 8 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od nr 101 do 115 i ul. Krzywoustego od nr 21 do nr 23.
 • czwartek, 9 stycznia: ul. Krzywoustego od nr 25 do nr 57.
 • piątek, 10 stycznia: Al. Piastów od nr 1 do 16 i od nr 42a do 42c.
 • sobota, 11 stycznia: Al. Piastów od nr 43 do nr 59.
 • niedziela, 12 stycznia: Al. Piastów od nr 60 do nr 68.

W następnej kolejności cd. Al. Piastów, ul. Śmiałego, Przecznica, Ściegiennego i Chodkiewicza.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00 i staramy się skończyć przed godz. 21.00. Na stoliku z prasą są dostępne naklejki na drzwi informujące o gotowości przyjęcia kolędy.