IV Niedziela Wielkanocna

 1. Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, dnia 16 maja 2020 roku, o godzinie 11.00, nasz kościół zostanie podniesiony do rangi Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli. Będzie to czwarte sanktuarium Patrona Polski po Narodowym Sanktuarium w Warszawie, Strachocinie i Janowie Poleskim na Białorusi. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum, przygotowujące nas do tej uroczystości, które prowadzi ks. Wiesław Hnatejko, zmartwychwstaniec, proboszcz kościoła Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu.
  W dniu dzisiejszym nauki są głoszone podczas wszystkich Mszy Św. w górnym kościele, a 4 i 5 maja o godzinie 8.00, 12.00 i 18.00. Triduum jest transmitowane on-line.
 2. Zapraszamy do odmawiania nowenny do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Tekst nowenny dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii, profilu parafii na Facebooku i w wersji papierowej na stoliku z prasą katolicką. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę w dowolnym czasie. Można ją odmawiać zarówno w kościele, jak i w domu, łącząc się z wszystkimi modlącymi się za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00.
  O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo majowe z odmówieniem aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zostanie odprawione o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.
 5. 7 maja, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
 6. Po konsultacjach z rodzicami i katechetami podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu I Komunii Świętej, na niedzielę, 20 września 2020 r.
 7. Przypominamy, że ks. Abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedzielę i święta do dnia 10 maja. Zachęcamy do uczestniczenia w liturgiach z naszego kościoła poprzez transmisję online (You Tube) w niedzielę o godz. 8.00, 12.30, 17.00 i 19.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W górnym kościele w Mszach Św. czy nabożeństwach może uczestniczyć max. 30 osób, a w dolnym kościele max. 13 osób.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie modlitwy i ofiary, jakie w poprzednich tygodniach składaliście osobiście lub wpłacaliście na konto parafii. Ofiary te są niezbędne dla normalnego funkcjonowania parafii. W dniu dzisiejszym również nie zbieramy ofiar na tacę. Ofiarę taką można złożyć wychodząc z kościoła do skarbony znajdującej się w nawie głównej lub wpłacić na konto naszej parafii. Numer konta dostępny jest w folderach i biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej naszej parafii.