Święto Ofiarowania Pańskiego

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Do skarbony stojącej na środku kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.
  2. W dniu dzisiejszym wolontariusze zbierają przed kościołem ofiary do puszek na zorganizowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii. „Bóg zapłać!” za składane ofiary.
  3. Dzisiaj, racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.
  4. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Modlitwa ta wiąże się z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
  5. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę, 5 lutego, do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek, 6 lutego, na adorację Najświętszego Sakramentu „kwadranse w ciszy” do dolnego kościoła o godz. 19.00.
  6. 6 lutego, przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy Św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w intencji LSO oraz ich rodzin o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Św. rano i od godz. 17.00 do 19.00.
  8. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest na przełomie kwietnia i maja. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. „Bóg zapłać” za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Wszystkie uwagi i postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy i podejmiemy stosowne działania. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za was Mszę Świętą, którą odprawimy w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30.