Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Apostolstwa Modlitwy. Po Sumie odmówimy: „Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, Chrystusa Króla”.
  2. Przez cały miesiąc listopad, możemy duszom w czyśćcu ofiarować odpust zupełny (zwykle było to w dniach od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych możliwość uzyskania odpustu może być przeniesiona na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone) za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modli­twy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.
  3. Nabożeństwo za zmarłych jest odprawiane przez cały listopad w dni po­wszednie o godz. 17.30, a w nie­dziele o godz. 12.00.
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominko­we. Wypo­minki wraz z ofiarą przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
  5. Powróciło z renowacji 6 kolejnych ławek kościelnych. Koszt renowacji jednej ławki to 880 zł. Zapraszamy wszystkich do składania ofiar na ten szczytny cel upiększania naszego sanktuarium. Zebraliśmy do tej pory 5220 zł.
  6. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało na przyszły rok kalendarze: ścienny i biurkowy, w których umieszczono relację zdjęciową z uroczystości podniesienia naszego kościoła do rangi Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli. Kalendarze są do nabycia w przedsionku kościoła i zakrystii.
  7. Ku większej bliskości z Jezusem to tytuł internetowych rekolekcji ignacjańskich w życiu codziennym, które organizuje Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury, ośrodek prowadzony przez Jezuitów. Przez trzy tygodnie, od 29.11 do 20.12 chcemy zaproponować czas duchowej odnowy według metody św. Ignacego z Loyoli. Dzięki rekolekcjom chcemy lepiej przygotować się do przeżycia Bożego Narodzenia, pogłębiając relację z Tym, na którego zarazem czekamy i który już jest obecny w naszym życiu. Proponowane rekolekcje będą się odbywać w formule online – potrzebne treści będziemy przesyłać na emaile. Również w formule online będą się odbywały indywidualne spotkania z kierownikiem duchowym. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy osoby, które pierwszy raz spotkają się z taką metodą jak i osoby które już wcześniej odprawiały Ćwiczenia Duchowe. Aby wziąć udział w rekolekcjach trzeba się na nie zapisać poprzez stronę internetowa eccc.pl Serdecznie zapraszamy do udziału.