V Niedziela Wielkanocna

  1. W najbliższą sobotę, 16 maja, podczas Mszy Św. o godzinie 11.00, ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, dokona aktu podniesienia naszego kościoła do rangi Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli. Jako duszpasterze chcielibyśmy, aby w tym wydarzeniu uczestniczyli wszyscy parafianie. Jednak, ze względu na obecną sytuację, związaną z epidemią i ograniczeniami liczby osób podczas liturgii, nie możemy zapewnić wszystkim bezpośredniego uczestnictwa w kościele. Niech każdy nasz parafianin czuje się zaproszonym na tę uroczystość, uczestnicząc w przebiegu tego wydarzenia drogą on-line (na YouTube i Facebooku). Na Mszy Św. o godz. 11.00 będą uczestniczyć tylko te osoby, które otrzymały imienne zaproszenie. Osoby, które chciałyby w tym dniu przyjąć Komunię Św., zapraszamy do kościoła w godzinach od 14.00 do 16.00. W dniu odpustu Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji oraz polskich rodzin.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, połączone z nowenną do Św. Andrzeja Boboli przed odpustem parafialnym, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  3. Ks. abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta do końca czerwca. Zachęcamy do uczestniczenia w liturgiach z naszego kościoła poprzez transmisję online (YouTube) w niedzielę o godz. 8.00, 12.30, 17.00 i 19.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W górnym kościele w Mszach Św. czy nabożeństwach może uczestniczyć max. 30 osób, a w dolnym kościele max. 13 osób.
  4. W piątek, 15 maja, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie modlitwy i ofiary, jakie w poprzednich tygodniach składaliście osobiście lub wpłacaliście na konto parafii. Ofiary te są niezbędne dla normalnego funkcjonowania parafii. W dniu dzisiejszym również nie zbieramy ofiar na tacę. Ofiarę taką można złożyć wychodząc z kościoła do skarbony znajdującej się w nawie głównej lub wpłacić na konto naszej parafii. Numer konta dostępny jest w folderach i biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej naszej parafii.