V Niedziela Zwykła

  1. We wtorek, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszych chorych i tych, którzy chorymi się opiekują. Jednocześnie informujemy, że sakrament Namaszczenia Chorych, tak jak w latach ubiegłych, zostanie udzielony w czasie parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych.
  2. W tym tygodniu nie ma środowej Mszy Świętej akademickiej oraz czwartkowej adoracji.
  3. W piątek, 14 lutego, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  4. W sobotę, 15 lutego, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę, 16 lutego, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie  w Sali O. Wasilewskiego.
  6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest na przełomie kwietnia i maja. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
  7. Kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 7 marca br., o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
  8. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  9. Do skarbony stojącej na środku kościoła można złożyć ofiarę na zorganizowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii. „Bóg zapłać!” za składane ofiary.