VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie  w Sali O. Wasilewskiego.
 2. Każda nasza chwila spędzona razem z dziećmi w ich bajkowym świecie to dar serca, który pachnie niebem. W minionym tygodniu odbyły się półkolonie dla 44 dzieci z naszej parafii. W imieniu dzieci i organizatorów dziękujemy wszystkim opiekunom
  i wolontariuszom (13 osób) za pomoc, opiekę i kreatywność w świetlicy. Dziękujemy dobroczyńcom za złożone ofiary indywidualne oraz ofiary składane do puszek. Dziękujemy Radzie Osiedla Turzyn za wsparcie materialne i Szkole Podstawowej nr 1 (Pani Dyrektor Teresie Kustrze i Pani Iwonie Majerowskiej) za przygotowanie przepysznych obiadów. Wielkie „Bóg za­płać” kierujemy również do pań z Apostolstwa Mo­dlitwy i Caritasu za przygotowywane codziennie śniadania. Cieszymy się, że dzięki ludzkiej wielkoduszności mogliśmy obdarować dzieci uśmiechem i dobrem.
 3. W piątek, 21 lutego, Wspólnota Dom Baranka zaprasza na Wieczór Uwielbienia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 4. Zapraszamy na spotkanie osób zaangażowanych w Domowe Kręgi Biblijne oraz chętnych do włączenia się w tę formę formacji duchowej, które odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 23 lutego, o godz. 18.00 w salce duszpasterskiej. W programie spotkania modlitwa, konferencja nt.: „Kompozycja i przesłanie Ewangelii Św. Marka”, kawa-herbata.
 5. Taca w przyszłą niedzielą przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Rachunek za styczeń wynosi 5465 zł „Bóg zapłać”, za składane na ten cel ofiary.
 6. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Chętni przynoszą na pierwsze spotkanie „Akt Chrztu św.” z parafii, w której zostali ochrzczeni. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przewidziane jest na przełomie kwietnia
  i maja. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, o których wiemy, że pragną przystąpić do tego sakramentu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej.
 7. Kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 7 marca br., o godz. 9.30. Kurs obejmuje 5 sobotnich spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.
 8. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.