Archiwum informacji

  1. Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za ofiarowane dary na paczki świąteczne dla ubogich. Dziękujemy także za przygotowanie do Świąt i udekorowanie naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie, za pomysł i wykonanie tegorocznej Szopki w górnym kościele,  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego ozdobienia parafialnej świątyni – Bóg zapłać. Niech nowonarodzony Chrystus wszystkim ofiarodawcom i przyjaciołom naszego kościoła i domu zakonnego udziela błogosławieństwa
  2. Jutro/dzisiaj w pierwszy dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy Świętych w górnym kościele jak w niedzielę, a w dolnym kościele tylko Msza Św. tylko o godz. 12.3o.

Czytaj dalej »

 1. W naszej wspólnocie Jezuitów i parafialnej witamy o. Waldemara Aramowicza SI. Życzymy o. Waldemarowi aby wśród nas czuł się jak najlepiej oraz sukcesów w pracach, które będzie podejmował.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na prace remontowo-renowacyjne w naszej świątyni.
 3. Dzisiaj (w niedzielę), po wszystkich Mszach Św. Romcio Tomcio autor rymowanych ewangelii będzie podpisywał swoją kolejną, siódmą już książkę pt. Jezusowe przypowieści.
 4. Także dzisiaj w naszej świątyni odbędzie się świąteczny koncert kolęd, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Początek kolędowania o godz. 14.oo a zakończenie około 16.oo.
 5. Roraty odprawiamy od …

Czytaj dalej »

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.oo rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „W głębi serca”, które poprowadzi o. …

Czytaj dalej »

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek.
  Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. Roratnia. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, oraz od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­poczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apo­stolstwa Modlitwy …

Czytaj dalej »